Liptov Ride 2017 - POZVÁNKA

Liptov Ride 2017 - POZVÁNKA

Liptov Ride 2017 sa blíži! Mali by ste byť pri tom. Ak už nie ste člen niektorého teamu ako pretekár, tak sa Vám to už asi nepodarí (štartovná listina je beznádejne naplnená). Ale aj ako divák sa určite zabavíte. Prečo trvalo cca 14 dní, kým sa vybukovala celá štartovná listina? A prečo vám chceme túto akciu odporučiť a propagovať ju? Odpoveď je jednoduchá. Náš team sa zúčastnil minulý rok prvého ročníka a bola to na Slovensku nevídaná akcia.

Pred rokom som na facebooku náhodou objavil tento evant. Štafetový pretek, zložený zo zaujímavých outdoorových športov, ktorý sa koná v Liptovskom Mikuláši a na Chopku. Celé to začína bežec. Beží z areálu vodných športov v Mikuláši do Jasnej. Dole, pod zjazdovkami, odovzdá štafetu skialpinistovi, ktorý vyšlapne Chopok a predá štafetu freeriderovy. Lyžiar sa sputí cez centrálny žľab Chopku k dolným staniciam lanoviek a predá štafetu bikerovi. Biková trať sa spustí Demänovou dolinou do dediny Ploštín. Trať vedie ďalej cez pár kopčekov a končí v areáli vodných športov. Pretek ukončuje kajak na divokej vode. Kajakár najskôr prebehne s loďou pár stoviek metrov, zapádluje si na kľudnej vode, zíde kanál so slalomovými bránkami a ukončí toto športové zápolenie.

Pred rokom som zdvihol telefón zavolal pár kamarátom a za 20 min sme mali team pripravený. Jediným kritériom pri výbere teamu bolo, že to musia byť moji dobrí kamaráti. Nevedeli sme čo máme čakať. Skúsenosti s našimi športovými disciplínami sme mali každý veľa. Absolvovali sme nespočetné množstvo pretekov. Štafetový pretek na Slovensku bol ale pre nás trošku záhada. Od prvej chvíle ako sme prišli na Liptov sme poznali, že pôjde o nadštandardnú akciu. Už piatkový riders meating napovedal o profesionálnom prístupe organizátorov. Výklady trate, organizačné a bezpečnostné pokyny boli na úrovni.

-

-

Piatkový riders meeting.

Sobotné preteky boli bez chybičky. Vyšlo všetko: organizácia, počasie, tvrdé súboje na trati. Toto podujatie malo zvlaštnu atmosféru, kamarátsku no nabitú napätím s prebiehajúcich pretekov. Zažil som veľa závodov, ale takýto typ pretekania, za team, za kamarátov bol výnimočný. Keď pretekáte nielen za seba, ale aj za svojich kamarátov, ktorí na trati už nechali dušu, idete do toho tvrdšie ako inokedy, ženie vás nejaká skrytá sila. Takže z pohľadu pretekára každému len doporučujem. A tým, ktorí nemajú závodné ambície a nevedia čo s víkendom ôsmeho apríla, prídite do Mikuláša na akciu Liptov ride, stojí to za to. Pozriete si outdoorový šport, ktorý vás zaujíma (alebo aj všetky, dá sa to stihnúť), stretnete sa so super luďmi čo žijú horami, dáte si pivko na čerstvom vzduchu, vypočujute dobrú muziku a zatlieskate nielen víťazným teamom. No a v nedeľu si môžte spraviť trebars výlet do Kvačianskej doliny na starobilý mlyn Oblazi.

Tu si môžte pozrieť pár fotiek a video, ako to vyzeralo na minuloročnom Liptov ride:

--

--

Štart bežeckej časti.

-

-

Náš skialpinista Braňo si to valí na Chopok.

-

-

Rišo v centrálnom žlabe chopku.

-

-

Freerideri sa nadreli viac ako by sa mohlo zdať....

-

-

Biker doviezol štafetu späť do areálu vodných športov.

-

-

Kajakár si najskôr musel trošku zašportovať, než sa spustil dole prúdom.

-

-

Ale aj na kanáli čakal kajakárov tvrdý boj.

-

-

Celý náš team sa tak urputne snažil až z toho bolo úžasné tretie miesto!

Oficiálne video akcie:

-

-

Web akcie: http://www.liptovride.sk/

Použité fotky a video v tomto článku archív LIPTOV RIDE.

Komentáre

* Meno
* Email Nezverejňuje sa
   Stránka (Adresa s http://)
* Komentár
Kód: