Čo nové chystá Petzl na rok 2018

Na začiatok tohto blogu si pozrite video s produktového školenia, na ktorom sme sa zoznámili nielen s novinkami, ktoré Vám predstavíme. Na takéto školenia chodíme aby sme si otestovali v praxi produkty, ktoré predávame a aby sme držali k rok s trendami vo svete outdoorových športov.

j-

Firma petzl každoročne predstaví niekoľko noviniek a  inovácii už zabehnutých produktov. Ku všetkým nemá prístup ani odborná verejnosť no niektoré petzl rád zverejní s predstihom, aby navnadil zákazníkov. Tento rok tých noviniek nieje veľa, teda aspoň ja som zvyknutý na vedšiu úrodu. Pár kúskov sme ale vybrali a stručne vám ich predstavíme.

Petzl Sirocco 2018. Ide o inovovanú verziu prilby, ktorá už je na trhu. Inovácia je hlavne vo zvýšení bezpečnosti. Jedná sa o najľahšiu horolezeckú a skialpinistickú prilbu na trhu, vážiacu len 170 gramov. Helma je hybridnej konštrukcie materiálov polyester a polypropylén, vrchnú časť hlavy chráni ABS materiál. Hlavu chráni pred padajúcim kamením, predným a zadným nárazom. Dve Veľkosti a dve farby. Cena cca 100 eur.

-

Nová čelovka Bindi. Ide o akúsi náhradu čelovky e+lite, aj keď rozdiely medzi čelovkami sú značné. Čelovka má výkon 200 lm, dosvit 40 m a vydrží svietiť 50 hodín. Má integrovaný nabíjací akumulátor a nabíja sa pomocou usb konektora.

--

Nová prilba Boreo. Ide o nástupcu legendárnej prilby Elios, ktorá vo výrobe končí, čo zarmúti asi nielen mňa. Táto horolezecká prilba má oproti Elioske vylepšený hlavový pásik a lepšie sedí na hlave, je posadená nižšie ako jej predchodca.

-

Poslednou novinkou ktorú vám predstavíme je čelovka vyrobená špeciálne pre deti. Detská čelovka Tikkid. Bude sa vyrábať v dvoch špeciálnych detských dizajnoch. Farebne deťom je prispôsobený sťahovací pásik a aj telo čelovky. Batérie sú zabezpečené pred vybratím šróbom. Systém uťahovania hlavového pásika je bezpečnostný takisto prispôsobený deťom. Má dva režimi svietenia a efektné blikanie. Výkon 20 lm, dosvit 7 metrov a vydrží svietiť 51 hodín.

-

To je pár nami vybraných noviniek ktoré sa budú predávať budúcu sezónu. Nie je to veľa ale buď sa nám novinky nezdali zaujímave alebo nám ich firma petzl ešte neprezradila.

-

-

-

Facebook dlačítko do CMS-01.jpg Youtube dlačítko do CMS-01-01.jpg